wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Gwarancja

Gwarancja


Gwarancja


 

Hurtownia/ Sklep  Falana daje gwarancje bezpiecznych zakupów obejmującą  możliwość zwrotu lub wymiany zakupionych u Nas produktów w przeciągu 14 dni od ich otrzymania, bez podania przyczyny zwrotu.

Hurtownia / Sklep Falana na zakupioną biżuterię udziela 12 miesięcznej gwarancji.

 

Ogólne zasady gwarancji 

Każdemu Kupujący zgodnie z podstawą prawną, którą jest: Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz.U. z 2002 r. Nr 141, poz. 1176)), posiada prawo do reklamacji zakupionej biżuterii. Podstawą uwzględnienia i jednocześnie kartą gwarancyjną na zakupione produkty, jest otrzymany przy zakupie paragon fiskalny lub faktura.

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych takich jak:
- zerwanie łańcuszka
- złamanie/urwanie zapięcia kolczyków, przywieszek łańcuszków, oraz naszyjników
- zarysowanie biżuterii w skutek użytkowania lub niewłaściwego przechowywania
- inne uszkodzenia mechaniczne powstałe w skutek niewłaściwego użytkowania

Gwarancją nie są objęte odbarwienia oraz uszkodzenia powłoki (rodowania lub złocenia) poprzez niewłaściwą pielęgnację. Do pielęgnacji biżuterii należy używać produktów wyłącznie do tego przeznaczonych, zgodnie z ich instrukcją stosowania. 

Na powłokę pozłacaną udzielana jest 6 miesięczna gwarancja. Po tym okresie, ścieranie się warstwy złocenia nie podlega reklamacji.
Przy prawidłowym użytkowaniu, złoty kolor w zależności od rodzaju wyrobu i częstotliwości noszenia, powinien utrzymać się przez okres co najmniej 6 miesięcy. Wycieranie się warstwy złocenia, jest naturalnym procesem wynikającym z użytkowania biżuterii. Pod warstwą złota, znajduje się srebrny wyrób, a wytarcie warstwy złota nie powoduje uszkodzenia produktu.

Biżuterii nie należy użytkować podczas kąpieli, wizyt w saunie, na basenie; na biżuterię nie należy także nanosić kosmetyków np. w postaci makijażu, kremów, perfum, dezodorantów itp. Szczególnie szkodliwa jest woda morska, poprzez zawartosć soli, a także kąpiele słoneczne, które mogą powodować odbarwienia i oparzenia. Zalecane jest także zdejmowanie biżuterii do snu. Niestosowanie się do tych zaleceń, znacznie skraca żywotność powłoki znajdującej się na biżuterii.

Gwarancji nie podlega czernienie biżuterii, jest to naturalny proces, związany z tym że srebro utleniając się, z czasem pokrywa się czarnym, a nawet rdzawym nalotem. Proces ten przyspiesza pot na skórze, stosowanie perfum, czy kosmetyków na skóre. W przypadku wystąpienia takiego zjawiska biżuterię należy wyczyścić ściereczką do czyszczenia biżuterii lub płynem do czyszczenia srebra / złota zgodnie z instrukcją stosowania. 
Proszę pamiętać że biżuterii oksydowanej nie należy czyścić poprzez kąpiele czyszczące, ponieważ może to doprowadzić do odbarwienia przyciemnianych powierzchni. Przy tym typie biżuterii zaleca się stosowanie ściereczek do srebra.

Reklamacji nie podlegają także różnice w wyglądzie towarów wynikające z ustawień sprzętu komputerowego (np. odcień koloru, proporcje towaru itp.)

Sklep Falana zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w terminie nie dłuższym niż 14 dni, liczonych od momentu otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem i zobowiązuje się do powiadomienia Klienta drogą elektroniczną lub telefonicznie o uwzględnieniu reklamacji, lub powodach jej odrzucenia.

Reklamowaną biżuterię prosimy wysyłać wraz z dowodem zakupu i formularzem reklamacyjnym lub kartką z danymi kontaktowymi (e-mail lub telefon) na adres: 
Z.H. „Michał”
Ul. Makowa 6
42-202 Częstochowa

lub paczkomat Inpost
CZE30M ul. Lwowska 84, adres e-mail: firma@falana.pl, tel. 607-047-296

Etykietę do paczkomatu można stworzyć w domu (potrzebna drukarka) i później należy nadać paczkę (skanując kod kreskowy na etykiecie) przy wybranym paczkomacie. Link do szybkiego nadania paczek: https://inpost.pl/SzybkieNadania/

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu