wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Co to jest perła hodowlana ?

Co to jest perła hodowlana ?

Data dodania: 20-06-2023
Perła hodowlana jest wytworem człowieka. Powstaje ona w wyniku wprowadzenia do muszli małża jądra perłowego, obcego ciała, które stymuluje produkcję perłowego płaszcza. Jądro perłowe to mała kulka złożona z tkanek miękkich, która jest wprowadzana do muszli małża hodowlanego w celu wytworzenia perły hodowlanej. Jądro perłowe może być wykonane z różnych materiałów, takich jak szkło, ceramika lub muszle innych małży. Wprowadzenie jądra do muszli małża powoduje reakcję obronną, w wyniku której powstaje perła hodowlana.
Hodowla perłowa jest procesem długotrwałym i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności hodowców. Perły hodowlane są tańsze od naturalnych, ale również piękne i eleganckie. Ich cena zależy od wielu czynników takich jak kształt, rozmiar, kolor i jakość. W Polsce można kupić perły hodowlane w cenie od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy złotych.
Poniżej zdjęcie z przykładowym kompletem z perłami hodowlanymi.

kolczyki i wisiorek z perłami
A tutaj link do produktów z perłami hodowlanymi:
Komplety srebrne I Biżuteria Falana
Kolczyki | Biżuteria Falana

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu