wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne


 
 
RUBIN CZYLI MIŁOŚĆ

Czerwona, żywa barwa rubinu przez wieki kojarzona była z krwią, życiem i namiętnością. Mówi się, że noszenie kamienia przy ciele wzmacnia serce i napełnia organizm siłami życia oraz ochrania swojego właściciela jak najlepszy talizman od uroków i złych energii. Był to kamień oddany Afrodycie, bogini miłości,  a w wielu legendach na świecie jest wspominany jako najcenniejszy kamień na ziemi. Wiele osób uważa, że rubin jest kamieniem przyjaźni i posiada moc przepowiadania losu. Aby z niego czytać, należy dokładnie obserwować jego barwę - jeżeli kamień ciemnieje, należy spodziewać się odmiany losu. Dobrze jest pamiętać także, że rubinów nie należy nikomu pożyczać ani prezentować biżuterii którą sami dostaliśmy  innym, bo źle czyni ten, kto zrzeka się przyjaciela.
 

UNIKAT

Trzeba przyznać, że biżuteria z rubinem cieszy się niesłabnącą popularnością również ze względu na swoją unikalność. I choć wielu z nas nie baczy już na wierzenia i legendy, którymi osnuty jest kamień, wciąż zachwycamy  się jego pięknym kolorem i szlachetnością. Mówi się, że w każdej legendzie ukryte jest ziarno prawdy. Skoro tak, biżuteria z rubinem może przynieść tylko dostatek, szczęście i miłość, a na pewno piękno i dobre samopoczucie. Rubin swoją ognistą barwę zawdzięcza domieszce tlenku chromu. Ten związek powoduje, że rubiny są jednymi z najrzadziej występujących na ziemi kamieni szlachetnych.
 

DOSKONAŁY PREZENT  

Wielbiciele kamieni szlachetnych i rubinów znajdą w naszym sklepie wiele pięknych dodatków w niewygórowanych cenach. Wśród naszej biżuterii znajdziecie sporo kolczyków i pierścionków z cyrkoniami  o barwie rubinu, które mogą stać się najlepszym prezentem na każdą okazję. Zapraszamy na zakupy w dobrym stylu.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu