wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Kamienie szlachetne, co warto o nich wiedzieć?

Kamienie szlachetne, co warto o nich wiedzieć?

Data dodania: 19-12-2022
Mierzony w karatach diament jest najcenniejszym kamieniem szlachetnym. Diamenty są tradycyjnie prezentowane w pierścionkach zaręczynowych, o których marzą kobiety. Dowiedz się więcej, na temat kamieni szlachetnych wykorzystywanych w jubilerstwie!

Biżuteria wykonana z kamieni szlachetnych i półszlachetnych jest w powszechnym użyciu od tysięcy lat. Te zasoby naturalne były kojarzone z mistycyzmem i uzdrawianiem w wielu kulturach. Można je znaleźć w prawie każdym centrum handlowym. Wiele osób od wieków fascynuje się rolą minerałów w społeczeństwie. Postanowiliśmy podzielić się z Tobą informacjami na ten temat, ponieważ uważamy, że ważne jest, aby wiedzieć więcej. Lista kamieni szlachetnych powstała 100 lat temu i właśnie o tej serii będziemy rozmawiać. Kamienie szlachetne są najcenniejszymi minerałami, ponieważ są bardzo rzadkie i nie zawierają zanieczyszczeń. Muszą charakteryzować się nieskazitelną przezroczystością i czystością, co czyni je niezwykle cennymi. Szkło może łatwo zarysować te minerały ze względu na ich wysoki połysk i niezwykłą kolorystykę. Odporne są na uszkodzenia spowodowane stalą narzędziową oraz na zarysowania innymi minerałami.

Kamienie szlachetne pochodzą z materiałów takich jak perły i korale, a także diamenty, szmaragdy, rubiny i topaz. Wiele osób może być zaskoczonych, gdy dowie się, że wiele klejnotów zawiera również elementy organiczne, takie jak akwamaryny, szafiry. Jednak kamienie półszlachetne są tworzone sztucznie i nie występują naturalnie w przyrodzie. Mniej trwałe lub twarde kamienie zaliczane są do kamieni szlachetnych gorszej jakości. Mimo to niektóre kamienie ozdobne mogą być mniej szlachetne, ale nadal jasno świecą jako oświadczenie. Nie ma trudnego rozróżnienia między tymi koncepcjami — nawet cenne klejnoty można uznać za ozdobne. Ponieważ prawo międzynarodowe reguluje nazwy kamieni szlachetnych, ważne jest, aby nazwy jadeitu, onyksu, agatu, jaspisu i marmuru były dokładne podczas nazywania kamieni szlachetnych. Ponadto należy ściśle przestrzegać nazw innych klejnotów.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu