wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jak wybrać długość bransolety

Jak wybrać długość bransolety


 

Zanim zdecydujemy się na zakup bransoletki, musimy dowiedzieć się, jaki mamy obwód nadgarstka. Bez tego nie uda nam się dobrać dla siebie odpowiedniej długości i wielkości bransoletki.Jak to zrobić? Przedstawiamy proste i łatwe sposoby na dobranie odpowiedniej długości bransoletki!
 
CENTYMETR 

Do zmierzenia obwodu nadgarstka użyj centymetra krawieckiego - weź centymetr, owiń go wokół nadgarstka w najszerszym miejscu i zapisz wymiar na kartce. Dobrze jest do tego wymiaru dodać jeszcze 1,5 do 2 cm, które będą tworzyły luz dla bransoletki.
 

NITKA 

Nitka lub sznurek - owijamy sznurek bądź nitkę wokół nadgarstka w najszerszym miejscu, mierzymy tę długość linijką, zapisujemy i dodajemy 1,5 -2cm luzu. Dłuższa czy krótsza? Wszystko zależy od tego jakie bransoletki lubimy. Niektórzy wolą bransoletki ciasno przylegające do ciała, a inne osoby preferują bransoletki luźne, poruszające się swobodnie po ręce. Jedną z ważniejszych zasad jest to, by dodawać mniej centymetrów luzu gdy bransoletka jest prosta, bez koralików,  a więcej gdy posiada różne ozdoby.
 

KARTKA PAPIERU

Innymi metodami na zmierzenie jaki rozmiar bransoletki będzie odpowiedni do naszej ręki są zmierzenie obwodu nadgarstka przy pomocy paska wyciętego z kartki papieru i linijki ( mierzymy postępując analogicznie jak w przypadku nitki lub sznurka ) oraz zmierzenie bransoletki którą już mamy i nosimy ( dzięki temu będziemy pewni, że dobraliśmy odpowiednią wielkość łańcuszka ).

Należy także pamiętać, że wraz z długością noszenia danej bransoletki jej długość ulega wydłużeniu! Po udanym zdjęciu miary możemy skupić się już tylko na doborze odpowiednich wzorów, ulubionych zawieszek i cieszyć się pięknem dodatków jubilerskich na co dzień! 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu