wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jak dobrać odpowiednią długość bransoletki

Jak dobrać odpowiednią długość bransoletki

Data dodania: 30-12-2022
baner z bransoletą

  

Zanim zdecydujemy się na zakup bransoletki, musimy dowiedzieć się, jaki mamy obwód nadgarstka. Bez tego nie uda nam się dobrać dla siebie odpowiedniej długości i wielkości bransoletki.Jak to zrobić? Przedstawiamy proste i łatwe sposoby na dobranie odpowiedniej długości bransoletki!
 

CENTYMETR 

Do zmierzenia obwodu nadgarstka użyj centymetra krawieckiego - weź centymetr, owiń go wokół nadgarstka w najszerszym miejscu i zapisz wymiar na kartce. Dobrze jest do tego wymiaru dodać jeszcze 1,5 do 2 cm, które będą tworzyły luz dla bransoletki.
 

NITKA 

Nitka lub sznurek - owijamy sznurek bądź nitkę wokół nadgarstka w najszerszym miejscu, mierzymy tę długość linijką, zapisujemy i dodajemy 1,5 -2cm luzu. Dłuższa czy krótsza? Wszystko zależy od tego jakie bransoletki lubimy. Niektórzy wolą bransoletki ciasno przylegające do ciała, a inne osoby preferują bransoletki luźne, poruszające się swobodnie po ręce. Jedną z ważniejszych zasad jest to, by dodawać mniej centymetrów luzu gdy bransoletka jest prosta, bez koralików,  a więcej gdy posiada różne ozdoby.
 

KARTKA PAPIERU

Innymi metodami na zmierzenie jaki rozmiar bransoletki będzie odpowiedni do naszej ręki są zmierzenie obwodu nadgarstka przy pomocy paska wyciętego z kartki papieru i linijki ( mierzymy postępując analogicznie jak w przypadku nitki lub sznurka ) oraz zmierzenie bransoletki którą już mamy i nosimy ( dzięki temu będziemy pewni, że dobraliśmy odpowiednią wielkość łańcuszka ).

Należy także pamiętać, że wraz z długością noszenia danej bransoletki jej długość ulega wydłużeniu! Po udanym zdjęciu miary możemy skupić się już tylko na doborze odpowiednich wzorów, ulubionych zawieszek i cieszyć się pięknem dodatków jubilerskich na co dzień! 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu